Czy wiecie jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? To naprawdę proste! Jak to zrobić? Dzięki Tłumaczowi Google! A właściwe jego najnowszej wersji. To ona umożliwia nam tłumaczenie tekstu za pomocą aparatu w telefonie. Czyż to nie genialne? I potrafi to robić w czasie rzeczywistym jak i ze zdjęcia, które już mamy zapisane w smartfonie. Czy to oznacza, że już nie potrzebujemy tłumaczy? Nie. Ta aplikacja to świetne wsparcie na co dzień. Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Oto kilka słów na ten temat.

Nowe możliwości aplikacji tłumacz

Niedawno w Google Play pojawiła się najnowsza aktualizacja mobilnej wersji znanego wszystkim Tłumacza Google. Już teraz aplikacja oferuje tłumaczenie między angielskimi a wieloma językami świata. Google podaje, że dodał aż 60 nowych języków do tłumaczenia w czasie rzeczywistym. Wcześniej można było tłumaczyć tylko między językiem oryginału a angielskim. Teraz mamy możliwość sprawdzania w czasie rzeczywistym znaczenia tekstów zapisanych w ponad 100 językach. To absolutna nowość! Wśród języków znajdują się m.in. chiński, hiszpański, arabski, a nawet tajski i hindi! Co prawda, mieliśmy już tę możliwość wcześniej, ale teraz aplikacja działa zdecydowanie lepiej. Nie tylko obsługuje więcej języków. Translator potrafi też tłumaczyć tekst ze zdjęcia. To absolutna rewolucja! Męczy Cię wpisywanie odręczne tekstu do tłumaczenia? Zatem ta aktualizacja jest właśnie dla Ciebie. Jak to działa? Skąd należy ją pobrać? Wystarczy odwiedzić sklep App Store i pobrać aktualizację. Co warto wiedzieć? To, że jest bezpłatna. I możemy ją pobrać na smartfona i iPhone. Dobrze współpracuje z Androidem i iOS. Dzięki nowej aktualizacji nie musimy już odręcznie wpisywać tekstu do tłumaczenia. Już dziś Google Translate zrobi to za nas. Jak to działa? Sprawdźmy.

Warto przeczytać: Ile zarabia tłumacz hiszpańskiego?

Automatyczne wykrywanie języków w Google Tłumacz

Chcesz szybko przetłumaczyć tekst, którego nie rozumiesz? Tak naprawdę wystarczy zrobić zdjęcie tekstu, którego znaczenia nie rozumiesz. Aplikacja Tłumacz Google przetłumaczy go błyskawicznie. I nawet nie musisz rozpoznać języka. Bo ta aplikacja zrobi to za ciebie. jak to możliwe? A jednak, możliwe. Twórcy aplikacji Google dobrze wiedzą, jak czasem trudno jest rozpoznać język. Zwłaszcza gdy przebywamy za granicą w regionie w którym mówi się kilkoma językami. Wtedy rozpoznanie języka jest sporym wyzwaniem. Nie każdy z nas potrafi to zrobić. Nic w tym dziwnego. Tym bardziej gdy trafimy np. do Ameryki Południowej, gdzie mówi się po hiszpańsku i portugalsku. Jak rozpoznać, w którym języku jest tekst na drogowskazie? Już teraz nie musimy się zastanawiać. Google ułatwia nam zadanie. Wystarczy jako język źródłowy wybrać opcję „wykryj język”, a aplikacja automatycznie sama go określi i przetłumaczy tekst.

Lepsza jakość tłumaczenia tekstu ze zdjęć

Nowości w Google Translator jest więcej. To nowoczesna funkcja tłumaczenia maszynowego. Po raz pierwszy tłumaczenie maszynowe oparte na sieciach neuronowych zostało wbudowane w opcję tłumaczenia obrazu. Technologia ma ułatwić tłumaczenie. I oczywiście zapewnić jego najwyższą jakość. Tym bardziej, że większość pakietów językowych możemy pobrać na telefon i korzystać z nich bez połączenia z internetem. Tłumaczenie offline jest nieco niższej jakości niż online. Jednak i tak możliwość tłumaczenia tekstu jest zaskakująca.

Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Zobacz jakie to proste!

Przede wszystkim warto wiedzieć, że aby korzystać z usługi Google Translate nie musimy mieć połączenia z internetem. Jednak w tym trybie aplikacja pozwala na tłumaczenie mniejszej ilości języków. Jeśli chcemy przetłumaczyć tekst spoza listy języków w trybie offline, musimy niestety mieć połączenie z internetem. Jak więc tłumaczyć tekst ze zdjęcia? Masz do wyboru trzy opcje. Pierwszą w nich jest tłumaczenie błyskawiczne. Drugą tłumaczenie przy użyciu aparatu, trzecią zaś tłumaczenie wcześniej wykonanych zdjęć. Każda z nich jest naprawdę prosta w obsłudze. Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Oto trzy sposoby.

Tłumaczenie na bieżąco z użyciem aparatu. W tym przypadku wystarczy uruchomić aplikację Tłumacz Google. Możesz w niej ustawić języki, które będą w użyciu. Jak to zrobić? W lewym górnym rogu ekranu trzeba wybrać opcję „wykryj język” i wskazać oryginalny język tekstu. W prawym górnym rogu zrób to samo wybierając język tłumaczenia. Następnie kliknij ikonę aparatu. Jeśli chcesz skorzystać z opcji tłumaczenia na bieżąco za pomocą aparatu, trzeba mieć pakiet pliku do zapisania w trybie offline. Jeśli już to mamy ustawione, teraz czas na tłumaczenie. Możesz już skierować obiektyw aparatu na tekst do przetłumaczenia. Ustaw aparat tak, aby tekst znalazł się w szarej ramce. I tyle.

Tłumaczenie tekstu ze zdjęć jest tez proste. Aby przetłumaczyć tekst widoczny na zdjęciu, wystarczy uruchomić aplikację Google Tłumacz. Aplikacja poprosi o wybranie języka lub automatycznie go wykryje za pomocą funkcji rozpoznawania języka. Naciśnij ikonę aparatu. Następnie dotknij przycisku spustu migawki, żeby zrobić zdjęcie. Palcem zakreśl tekst, który chcesz przetłumaczyć. I gotowe. Translator przetłumaczy fragment tekstowy w mgnieniu oka.

Google Tłumacz umożliwia tłumaczenie ze zdjęć zrobionych wcześniej. To niezwykle wygodne gdy nie mamy czasu. Możemy wrócić do wykonanego zdjęcia i na spokojnie przetłumaczyć tekst. Jak to zrobić? To także jest proste. Tłumaczenie obrazów zapisanych wcześniej jest tak samo proste jak samo robienie zdjęć. Trzeba uruchomić Tłumacza Google, ustawić język oryginału i docelowe tłumaczenie. Następnie dotknij przycisku „aparat” i wybierz „importuj”. Teraz wystarczy wybrać zdjęcie, które chcesz przetłumaczyć i tekst do przetłumaczenia. I to wszystko. Prawda, że łatwe?

Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Okazuje się, że to naprawdę proste. Wszystko dzięki genialnemu wynalazkowi, którym jest Google Tłumacz. Ogromna ilość języków obsługiwanych przez Tłumacza Google sprawia, że tak bardzo go kochamy. Co prawda tłumaczenie ze zdjęć możemy wykonać w dowolnej aplikacji. Ale większość z nas wybiera translator Google. Dlaczego? Bo jest prosty i wygodny w obsłudze. I możemy zabrać go ze sobą wszędzie. Któż nie doceni tej wygody?

Może Cię także zainteresować:

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Poprzedni post Tłumaczenia prawnicze i prawne – czym się różnią?
Następny post Ile zarabia tłumacz języka hiszpańskiego?